Kategorie:

Czy łatwo znaleźć pracę w Nowym Sączu?

W roku 2022, stopa bezrobocia w Nowym Sączu wyniosła jedynie 2,8%, co stanowi jeden z najbardziej optymistycznych wyników na tle całej Polski. Trudno wyrokować co stoi za tak spektakularnym sukcesem, niemniej, faktem jest, że praca w Nowym Sączu jest wyjątkowo łatwo dostępna dla wszystkich, którzy jej poszukują – niezależnie od branży czy profesji. Tak czy inaczej, warto w sposób rozsądny podejść do swoich wysiłków w tym zakresie, by zmaksymalizować efektywność całego procesu. W tym celu, warto jak najdokładniej przeanalizować lokalny rynek pracy i zastanowić się nad swoją rolą w nim. Jakie wymagania postawią przed Tobą przedsiębiorcy i jaką płacę zaoferują? Gdzie pracę znajdziesz najłatwiej? Czy Nowy Sącz oferuje również pracę w wymiarze tymczasowym? Na te i inne pytania, odpowiadamy w niniejszym artykule.

Rynek pracy w Nowym Sączu – analiza

Faktem jest, że tak niska stopa bezrobocia sprawia, że każda z osób poszukujących pracy, może czuć się bezpiecznie poszukując zatrudnienia. Nie oznacza to jednak, że problematykę tę wolno trywializować – zrozumienie praw rynku, na którym się poruszamy, jest kluczowym aspektem dla szybkiego znalezienia etatu. Choć bez względu na to, jaka interesuje Cię praca, Nowy Sącz będzie w stanie spełnić Twoje wymagania, to jednak zwróć uwagę na sektory, w których jest ona zdecydowanie najłatwiej dostępna – być może rzeczona analiza będzie mogła stanowić dla Ciebie drogowskaz również w przyszłości, gdy zdecydujesz się na otwarcie własnego biznesu.

Nowy Sącz nie jest wyjątkiem na tle krajowej struktury zatrudnienia – branża transportowa zgłasza zdecydowanie największe zapotrzebowanie na nowych pracowników. Kierowca międzynarodowy i lokalny, kierowca autobusu, dostawca czy kurier – osoby poszukujące etatu właśnie na tych stanowiskach, będą miały zdecydowanie najprostsze zadanie. W Nowym Sączu pilnie potrzebni są także lekarze wszelkich specjalizacji oraz pielęgniarki.

Nie sposób nie wspomnieć o branży budowlanej, skoro Nowy Sącz rozwija się z roku na rok coraz dynamiczniej. Blacharz, dekarz, brukarz, cieśla, zbrojarz i betoniarz, to tylko wierzchołek góry lodowej. Problemów ze znalezieniem pracy nie będzie miał także mechanik samochodowy, elektryk czy magazynier. Na brak rąk do pracy narzeka również sektor handlowo-usługowy i branża gastronomiczna – kasjer-sprzedawca, kucharz czy kelner, to etaty łatwe do zdobycia.

Wśród zawodów nadwyżkowych, znajdują się wyłącznie ścisłe specjalizacje, ze swej natury będące dość niszowymi. Filozof, socjolog, czy kulturoznawca może nie mieć łatwego zadania w poszukiwaniu pracy w wyuczonym zawodzie, niemniej, biorąc pod uwagę szerokie spektrum umiejętności takich osób, będą one w stanie odnaleźć się w podobnych zawodach, lub przynajmniej takich, które wykorzystują część zdobytych przezeń umiejętności.

Gdzie szukać pracy w Nowym Sączu?

Podobnie jak w innych częściach kraju, to właśnie internet, którego teraz jesteś gościem, najtłumniej odwiedzany jest przez przedsiębiorców, kierujących anonse do swoich przyszłych pracowników. Najlepsze oferty pracy w Nowym Sączu, znajdziesz na portalu GoWork.pl, gdzie w ciągu jednego tylko dnia, będziesz w stanie złożyć swoją aplikację nawet na kilkadziesiąt stanowisk, potencjalnie trafiających w Twoje gusta.

Naturalnie, jeżeli nie jesteś zwolennikiem postępującej cyfryzacji, możesz postawić na nieco bardziej ryzykowny i niekoniecznie tak efektywny sposób, jakim jest osobista wizyta w docelowym zakładzie pracy. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość skorzystania z niego nawet wówczas, gdy przedsiębiorca formalnie nie ogłosił rekrutacji na określone stanowisko. Być może nie zagwarantujesz sobie pracy od ręki, ale jeżeli zaprezentujesz się właściwie, wówczas pracodawca na pewno weźmie Twoją kandydaturę pod uwagę w pierwszej kolejności, gdy tylko rekrutacja się rozpocznie.

Warto także pomyśleć nad wizytą w lokalnym urzędzie pracy. Choć wielu uważa tę metodę za przeżytek, to jednak trzeba uczciwie stwierdzić, że każdy może znaleźć tam wartościowe ogłoszenia, dostosowane do jego potrzeb i umiejętności – tak pracownik fizyczny, nie posiadający zbyt dużego doświadczenia, jak i wysokiej klasy specjalista o sporym stażu.

Nowy Sącz – praca tymczasowa

Niewątpliwą zaletą omawianego miasta, jest szeroki wybór ofert pracy tymczasowej, kierowanej przede wszystkim do studentów i emerytów, ale również dla osób, które po prostu chciałby dorobić co nieco do domowego budżetu, nie wiążąc się przy tym na lata z żadną, konkretną firmą.

Praca tymczasowa w Nowym Sączu, koncentruje się przede wszystkim na prostych, mało wymagających zadaniach. Osoby, które się jej imają, pracują zwykle jako kasjer-sprzedawca, ochroniarz, kurier miejski, czy pracownik fast-food. Niezwykle często widuje się także ogłoszenia, traktujące o tymczasowej pracy w fabryce, na linii produkcyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *